Historie sboru

 

 

Hasiči Jeřmanice mají první zmínku z roku 1871. Tato zpráva je v dochované kronice před druhou světovou válkou. Spolek místních hasičů při jeho založení měl 12 členů a v té době jen Německé národnosti. Další zmínka je z meziválečné doby a tak se už dozvídáme, že z 56 členů bylo 18 Čechů ale žádná žena.

V době komunismu byla obecní kronika s různými zápisy o hasičích. Hlavně se chlubila co všechno hasiči dělali v rámci Národní fronty. Technikou a vybavením patřila mezi ty chudé. Dnes nic nemůžeme zjistit ,jen z vyprávění nejstarších  žijících osob. Rokem 1989 a koncem komunismu se všechny záznamy i kronika ztratila. 
V tomto období pracuje kolem 60 osob a jsou zapojeny muži, ženy i děti. Kolektiv dětí začal pracovat v roce 1964 a dnes má oddíly starších, mladších a dorostu. Všechny kolektivy se zapojují do okresního dění a účastí na soutěžích. Děvčata si troufají a vyjíždějí na soutěže i do jiných krajů a pyšní se několikrát titulem krajských vícemistryň. V roce 1984 děti postoupily na celostátní hru „Plamen“do Hradce Králové a obsadily 8. místo v tehdejším Československu. V loňském roce jsme se zúčastnily soutěží okresních kol i krajského kola žen a dorostu, různých pohárovek , Jizerské a Podkozákovské ligy. Získali jsme několik pohárových titulů i zklamání.
Naši chloubou je i další činnost jako jsou letní tábory, soutěže a jiná práce pro obecní úřad v Jeřmanicích. Jsme organizátory velké akce pro děti a to Jeřmanický víceboj, pohár Obřího sudu(noční soutěž dospělích) a Aleje (srandamač). Jezdí nám sem družstva z celé republiky. 

 

Naše technika

 

Ford Tranzit

- rok výroby 1997

- diesel 1.9

PS 1.5

- rok výroby 2011

PS 2.0

- rok výroby 2010